Šéf Avastu dáva polovicu svojho podielu na detský hospic

Updated: May 24

Šéf firmy Avast Ondřej Vlček a jeho žena Katarína zakladajú Nadáciu rodiny Vlčkových, kde vložia približne 57 miliónov eur. S majetkom vo výške 160 miliónov eur patria manželia medzi stovku najbohatších Čechov.


Už pred šiestimi rokmi založili organizáciu Zlatá rybka, ktorá sa zaoberá pomocou ťažko chorým deťom. Teraz sa však rozhodli, že by chceli podporiť vybudovanie detského hospicu v Prahe, ktorý v meste chýba. Povedali to v rozhovore pre portál reportermagazin.cz. Hospic by chceli vybudovať do piatich rokov a slúžiť by mal ako komplex rôznych ambulantných služieb. Súčasťou bude psychologická poradňa, detský stacionár aj fyzioterapia. Zamestnať by mal 50 ľudí, medzi nimi lekárov, sestry či pedagógov.


Do nadácie vložia manželia majetok asi 57 miliónov eur. „Keď sme premýšľali o hodnote nášho rodinného majetku, tak nám táto suma pripadala adekvátna. Druhým dôvodom bolo, že nadácia musí fungovať dlhodobo, musí zarábať dostatok peňazí, aby mohla slúžiť účelu, pre ktorý bola zriadená," vysvetlil pre portál Vlček.


Vklad bude kombináciou hotovosti a akcií Avastu. Vlček verí, že akcie sa budú postupne predávať a nakupovať iné aktíva. Z nich sa dosiahnu výnosy pre ďalšie fungovanie nadácie.


Zdroj: Trend